Kaip man pradėti finansuoti paskolas?

Pirmiausiai Jūs turite užsiregistruoti www.ok.lt finansuotojo paskyroje ir:
1. Užpildyti registracijos formą.
2. Susipažinti su sutarties sąlygomis.
3. Patvirtinti savo asmens tapatybę per Paysera.
4. Rezervuoti lėšas OK.lt sistemoje.
Prisijungę prie OK.lt savitarnos sistemos rasite išsamias instrukcijas, kaip greitai ir patogiai įdarbinti pinigus. Sveikiname - Jūsų pinigai dirba!

Kas gali finansuoti OK.lt paskolas?

Finansuoti paskolas gali pilnametis Lietuvos Respublikos pilietis, turintis galiojantį pasą arba galiojančią asmens tapatybės kortelę ir besinaudojantis elektronine bankininkyste.

Kokių žmonių paskolas aš finansuosiu?

OK.lt rūpinasi finansų saugumu, todėl kruopščiai atrenkame paskolas Jums. Pinigus skoliname sulaukusiems 18 metų asmenims, gaunantiems stabilias pajamas. Identifikavus asmenį per elektroninę bankininkystę ir pavirtinus tapatybę per Paysera sistemą (UAB „EVP International“) atliekamas paskolos gavėjo mokumo vertinimas. Įvertinus asmens galimybes grąžinti paskolą, suteikiame galimybes greitai ir patogiai finansuoti paskolas.

Ar aš žinosiu duomenis žmonių, kurių paskolas finansuoju?

Kiekvienas paskolos gavėjas OK.lt sistemoje yra koduojamas MD5 kodu. Asmeniniai paskolos gavėjo ir finansuotojo duomenys nėra pateikiami viešai ir yra apsaugoti. Paskolos gavėjai ir finansuotojai vieni kitų asmeninių duomenų, tokių kaip vardas, pavardė, asmens kodas, adresas ar darbovietė nemato. Todėl galite būti ramūs dėl duomenų apsaugos ir anonimiškumo.

Ar OK.lt platforma yra saugi?

OK.lt įdiegta ISO sertifikuota kreditų valdymo sistema, atitinkanti aukščiausius informacijos saugumo ir vadybos standartus. OK.lt taiko LR duomenų apsaugos nuostatas ir yra akredituota Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos.
Dalyvavimas OK.lt galimas tik identifikavus asmenį per elektroninę bankininkystę arba elektroninį parašą ir pavirtinus tapatybę per Paysera sistemą. Jūsų pinigai yra atskirti nuo bendrovės lėšų ir laikomi Jums priklausančiose sąskaitose. Sistema ir visa joje esanti informacija saugoma net keliose ES valstybėse, todėl sutrikus serveriams vienoje šalyje, sistema be trikdžių veiks ir toliau.

Kas yra e-vekselis?

Paprastasis (neprotestuotinas) skolos e-vekselis yra vienas greičiausių ir patogiausių būdų administruoti skolą elektroniniu būdu. E-Vekselis yra skolinius įsipareigojimus patvirtinantis dokumentas, kuris gali būti panaudotas kaip užtikrinimo priemonė, todėl nereikia įkeisti savo turto. Kitaip nei skolos raštai ar kitos priemonės, vekseliai suteikia galimybę vekselio turėtojo (skolintojo) reikalavimus patenkinti ne teismo tvarka.

Kokią sumą galiu finansuoti?

Į vieną paskolą galite finansuoti nuo 5 Eur iki 150 Eur.
Finansuojamų paskolų skaičius nėra ribojamas. Jūs galite finansuoti kelias paskolas vienu metu.
Į vieną paskolos gavėją yra maksimali 500 eurų finansavimo riba per 12 mėnesių. Į vieną platformą yra maksimali 5,000 eurų finansavimo riba per 12 mėnesių.

Kokiam laikotarpiui aš galiu finansuoti?

OK.lt paskolos gavėjams leidžiama pasirinkti paskolos terminą nuo 3 mėnesių iki 60 mėnesių, todėl Jūs atitinkamai galite pasirinkti finansuojamos paskolos terminą. Paskolos gavėjas gali nuspręsti paskolą grąžinti anksčiau laiko be jokio papildomo apmokestinimo. Todėl Jums bus pervesta visa Jūsų finansuota suma ir palūkanos už laikotarpį, iki išankstinio paskolos grąžinimo datos.

Kaip aš uždirbsiu, finansuodamas OK.lt paskolas?

Jūs gausite mėnesines palūkanas už finansuotas paskolas. Visa paskolos kaina (paskolos suma + palūkanos) padalinama į vienodas mėnesines įmokas, kurios apskaičiuojamos pagal anuitetą (kiekvieną mėnesį paskolos gavėjas grąžina tam tikrą dalį paskolos ir jis lieka skolingas grąžinta suma mažiau, o palūkanos skaičiuojamos nuo likusios grąžinti sumos: sudėjus visas palūkanas ir paskolos sumą - paskolos kaina padalinama iš mėnesių skaičiaus ir gaunama mėnesio įmoka).

Kas nutinka, jei paskola nėra grąžinama?

OK.lt kontroliuoja paskolos grąžinimą finansuotojams ir administruoja skolų išieškojimo procesus. Kad paskolos įmokos būtų mokamos laiku, visiems paskolų gavėjams prieš 2 dienas elektroniniu laišku ir SMS žinute siunčiamas priminimas apie artėjančią paskolos įmokos mokėjimo dieną. Paskolos įmokos mokėjimo diena nurodyta paskolos sutartyje. Jei paskolos gavėjas vėluoja mokėti 5 dienas, pradedami skaičiuoti delspinigiai, kurie mokamo finansuotojui. Delspinigių dydis yra 0,05 proc. nuo sumos, kurią apmokėti yra vėluojama, už kiekvieną pradelstą dieną. Klientui vėluojant mokėti iki 33 dienų, OK.lt siunčia elektroninius laiškus, SMS žinutes ir gyvai bendrauja su skolininku siekiant, kad paskola būtų mokama laiku. Po 33 vėlavimo dienų paskolos gavėjo skola yra registruojama UAB „Creditinfo Lietuva“. Jei paskolos gavėjas nemoka skolos, išieškojimas po 90 dienų perduodamas geriausioms šalyje skolų išieškojimo bendrovėms arba tiesiogiai antstoliams.

Ar galima išsiregistruoti iš OK.lt?

Jei norite išsiregistruoti iš OK.lt, turite neturėti galiojančių finansavimo sutarčių į vartojimo kreditus.
Susisiekite su mumis telefonu 8 52 222 333 arba el. paštu viskas@ok.lt ir informuokite apie savo pageidavimą ir Jus išregistruosime iš sistemos.

Kiek man kainuoja tapti finansuotoju?

Tapti finansuotoju OK.lt Jums absoliučiai nieko nekainuoja!

Koks reitingas suteikiamas paskolos gavėjams?

Paskolos gavėjams suteikiamas mokumo reitingas, nurodantis jų potencialias galimybes gauti paskolos pasiūlymą OK.lt platformoje. Reitingas nustatomas analizuojant duomenis, gautus iš įvairių duomenų bazių. Vertinama gavėjų kredito istorija, demografiniai rodikliai, pajamos, įsipareigojimai, išsilavinimas, darbo stažas, profesija ir kiti aktualūs rodikliai. Kiekvieną paraišką skirstome pagal rizikos grupes ir suteikiame reitingą:


A++
Ypatingai patikimas kredito gavėjas. Puikios sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 7-12%.

A+
Labai patikimas kredito gavėjas. Labai geros sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 12-17%.

A
Patikimas kredito gavėjas. Geros sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 17-22%.

B
Vidutinio patikimumo kredito gavėjas. Palankios sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 22-27%.


C
Žemesnio nei vidutinio patikimumo kredito davėjas. Vidutinės sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 27-32%. Padidinta rizika finansuotojams.

D
Žemo patikimumo kredito gavėjas. Vidutinės sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 32-37%. Didelė rizika finansuotojams.


E
Nepatikimas kredito gavėjas. Taikoma palūkanų norma 37-57%.
Labai aukštos rizikos kategorija, nerekomenduojame finansuoti neprofesionaliems finansų rinkų dalyviams.

Kokią riziką prisiima finansuotojas?

Finansuotojas supranta ir prisiima vartojimo kredito gavėjo nemokumo riziką, kuri reiškia, kad vartojimo kredito gavėjas gali nevykdyti vartojimo kredito sutarties ir dėl to Finansuotojas gali patirti finansinių nuostolių, t. y. negauti visų arba dalies palūkanų, kurias vartojimo kredito gavėjas turėjo sumokėti pagal vartojimo kredito sutartį, taip pat neatgauti dalies arba visos paskolos sumos.
Taip pat Finansuotojas supranta ir prisiima vartojimo kredito išankstinio grąžinimo riziką, kuri reiškia, kad vartojimo kredito gavėjas gali grąžinti visą ar dalį vartojimo kredito anksčiau laiko, ir dėl to Finansuotojas atgaus mažiau palūkanų pagal sutartį, nei buvo tikėtasi.
Atkreipiame dėmesį, kad Finansuotojas pats pasirenka, į kurias paskolas ir kokią sumą investuoti, todėl ir rizika tenka pačiam investuotojui. Kuo didesnė rizika prisiimama, tuo didesnį tikėtiną nuostolį galite patirti, tačiau susidarius palankiai situacijai prisiimta didesnė rizika leidžia tikėtis didesnės investicinės grąžos.