Ką reiškia peer-to-peer lending?

Tai dešimt metų pasaulyje veikiantis finansavimo būdas, kai žmonės tiesiogiai skolina pinigus žmonėms, nesinaudodami kitų finansinių institucijų paslaugomis. Tokiu būdu, esant tinkamoms sąlygoms, besiskolinantieji gali gauti geresnes paskolos palūkanas, o finansuotojai gali uždirbti solidžią finansinę grąžą.

Kuo OK.lt skiriasi nuo kitų finansų bendrovių?

Mes tikime, kad žmonių pinigai priklauso žmonėms, o paskolos iš OK.lt yra ko gero pigiausias būdas sumaniems ir šiuolaikiškiems žmonėms rasti geriausius finansinius sprendimus. Skolintis su OK.lt yra saugu, greita ir patogu - nereikia varstyti bankų ar kitų institucijų durų. Viskas atliekama internetu, diskretiškai ir be streso. Priešingai nei kitose panašiose bendrovėse, apie tai, kad skolinatės žinote tik Jūs vienas – finansuotojai NEMATO Jūsų asmeninių duomenų. Finansuotojams suteikiame patogų būdą įdarbinti savo pinigus. Jokių išvestinių instrumentų, painių schemų ir sudėtingų mokestinių sistemų. Su mumis visada viskas OK.

Ar galiu būti ir finansuotoju, ir paskolos gavėju?

Taip, Jūs galite turėti dvi paskyras: finansuotojo ir paskolos gavėjo.

Koks reitingas suteikiamas paskolos gavėjams?

Paskolos gavėjams suteikiamas mokumo reitingas, nurodantis jų potencialias galimybes gauti paskolos pasiūlymą OK.lt platformoje. Reitingas nustatomas analizuojant duomenis, gautus iš įvairių duomenų bazių. Vertinama gavėjų kredito istorija, demografiniai rodikliai, pajamos, įsipareigojimai, išsilavinimas, profesija ir kiti aktualūs rodikliai. Kiekvieną paraišką skirstome pagal rizikos grupes ir suteikiame reitingą:

A++
Ypatingai patikimas kredito gavėjas. Puikios sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 7-12%.

A+
Labai patikimas kredito gavėjas. Labai geros sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 12-17%.

A
Patikimas kredito gavėjas. Geros sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 17-22%.

B
Vidutinio patikimumo kredito gavėjas. Palankios sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 22-27%.


C
Žemesnio nei vidutinio patikimumo kredito davėjas. Vidutinės sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 27-32%. Padidinta rizika finansuotojams.

D
Žemo patikimumo kredito gavėjas. Vidutinės sąlygos kredito gavimui.
Taikoma palūkanų norma 32-37%.


E
Nepatikimas kredito gavėjas. Taikoma palūkanų norma 37-57%.


Ką daryti jeigu pamiršau prisijungimo duomenis?

Jei pamiršote slaptažodį kaip paskolos gavėjas, spauskite ant nuorodos http://www.ok.lt/gavejo-pamirsau/, jei pamiršote kaip paskolos finansuotojas, spauskite http://www.ok.lt/davejo-pamirsau/. Slaptažodį su tolimesniais nurodymais gausite į savo elektroninio pašto dėžutę.

Kas yra OK.lt?


Ok.lt yra Lietuvos banko prižiūrima, ISO sertifikuota tarpusavio skolinimo platforma, kuri sujungia norinčius pasiskolinti ir norinčius uždirbti iš paskolų palūkanų. Mes nesame bankas, kredito unija ar greitųjų kreditų bendrovė. Būdami lankstūs, greitai ir patogiai randame ko gero geriausius finansinius sprendimus OK.lt naudotojams. Prisijunkti galite nedelsdami jau dabar http://www.ok.lt/registracijos-intro/ .


Koks yra vienkartinės registracijos mokestis www.OK.lt sistemoje paskolos gavėjams?

Vienkartinės registracijos mokestis paskolos gavėjams yra 0,01 Eur.
Pradėjus registraciją OK.lt puslapyje ir suvedus prašomus duomenis bei susipažinus su sistemos naudojimo taisyklėmis, spauskite ,,Tęsti registraciją". Jus nukreips į antrą registracijos žingsnį, kur Jums teliks paspausti ,,Patvirtinti ir mokėti" ir pasirinkti Jums patogų banką. Sistema automatiškai sugeneruos pavedimą ir Jums beliks sumokėti vieno cento įmoką.

Ar mano pinigai yra laikomi OK.lt banko sąskaitoje?

Ne, Jūsų pinigai nėra laikomi Ok.Lt banko sąskaitoje. Pinigai rezervuojami finansuotojo Paysera sąskaitoje ir atėjus laikui automatiškai pervedami pinigų gavėjams, OK.lt nėra Bankas ir savo banko sąskaitoje nesaugo finansuotojų pinigų.

Kas nutinka, jei paskola nėra grąžinama?

OK.lt kontroliuoja paskolos grąžinimą finansuotojams ir administruoja skolų išieškojimo procesus. Kad paskolos įmokos būtų mokamos laiku, visiems paskolų gavėjams prieš 2 dienas elektroniniu laišku ir SMS žinute siunčiamas priminimas apie artėjančią paskolos įmokos mokėjimo dieną. Paskolos įmokos mokėjimo diena nurodyta paskolos sutartyje. Jei paskolos gavėjas vėluoja mokėti 5 dienas, pradedami skaičiuoti delspinigiai, kurie mokamo finansuotojui. Delspinigių dydis yra 0,05 proc. nuo sumos, kurią apmokėti yra vėluojama, už kiekvieną pradelstą dieną. Klientui vėluojant mokėti iki 33 dienų, OK.lt siunčia elektroninius laiškus, SMS žinutes ir gyvai bendrauja su skolininku siekiant, kad paskola būtų mokama laiku. Po 33 vėlavimo dienų paskolos gavėjo skola yra registruojama UAB „Creditinfo Lietuva“. Jei paskolos gavėjas nemoka skolos, išieškojimas po 90 dienų perduodamas geriausioms šalyje skolų išieškojimo bendrovėms arba tiesiogiai antstoliams.

Ar OK.lt turi veiklos tęstinumo planą?

OK.lt yra patvirtinusi savo veiklos tęstinumo planą, kurio paskirtis nustatyti veiksmų planą ir priemones esant neplanuotiems įvykiams ar aplinkybėms. Veiklos tęstinumo planas apima pasiruošimą įvairiems įvykiams, kaip pavyzdžiui, jei OK.lt sistema taptų nepasiekiama jos vartotojams, sutriktų mokėjimai ir pan. Visais atvejais, įvykus bet kokiems nesklandumams, kurie sutrukdytų naudotis OK.lt sistema, nedelsdami apie juos informuosime visus klientus.

Kaip grąžinti paskolą?

Paskolos grąžinimas vykdomas tik per Paysera sąskaitą. Jūsų patogumui pinigai yra nuskaičiuojami tiesioginio debeto būdu, todėl daryti atskirų pingų pavedimų Jums nereikia. Tiesiog artėjant paskolos grąžinimo terminui, įsitikinkite, kad Jūsų Payseros sąskaitoje yra užtektinai lėšų padengti mėnesinę paskolos įmoką. Jei lėšų nėra pakankamai, perveskite pinigus iš savo banko sąskaitos į Payserą sąskaitą. Daugiau informacijos, kaip greitai ir paprastai papildyti savo Payserą sąskaitą rasite internete adresu: https://www.paysera.lt/p_saskaitos_papildymas.html.
Jei pinigų Jūsų Payseros sąskaitoje yra užtektinai, įmoka bus sėkmingai nuskaičiuota.

Ką reiškia BVKKMN?

BVKKMN – bendra vartojimo kredito kainos metinė norma, arba visos su kreditu susijusios išlaidos per metus: palūkanos, sąskaitos administravimo, sutarties sudarymo ir kiti mokesčiai. BVKKMN neparodo, kiek sumokėtumėte imdami kreditą vienam mėnesiui – šis dydis atspindi, kiek už tokį kreditą sumokėtumėte per visus metus.
Kad būtų aiškiau, pateikiame tipinį paskolos pavyzdį:
Pavyzdžiui, skolinantis 1000 Eur, kai Jūsų rizikos kategorija yra B, kai sutartis sudaroma 24 mėn., o pirma įmoka mokama po mėnesio, fiksuota metinė palūkanų norma - 18%, pradinis sutarties mokestis - 49 Eur, mėnesinis sutarties mokestis -2,40 Eur, BVKKMN – 25,45 %, eilinės įmokos suma - 52,32 Eur. Bendra Jūsų kaip vartojamo kredito gavėjo mokama suma - 1255,78 Eur, Jums išmokama paskolos suma 951 Eur.